Świątek na czele z coraz większą przewagą nad Sabalenką

Iga Świątek nadal jest liderką światowego rankingu tenisistek. Po triumfie Polki w turnieju WTA 1000 w Madrycie jej przewaga nad drugą w zestawieniu finałową rywalką w tej imprezie – Białorusinką Aryną Sabalenką wzrosła do 3412 punktów. Magda Linette jest 51., a Magdelena Fręch – 55.

Dzięki zwycięstwu w stolicy Hiszpanii 22-letnia Świątek, która przed rokiem przegrała tam finał z Sabalenką, powiększyła dorobek o 350 pkt i ma ich obecnie 10 910. Białorusinka z kolei straciła 350, więc różnica między nimi wzrosła o 700 „oczek”.

Trzecia – 185 pkt za Sabalenką – jest Amerykanka Cori Gauff, czwartą lokatę nadal zajmuje Jelena Rybakina z Kazachstanu, a piątą Amerykanka Jessica Pegula.

Na szóste miejsce awansowała Czeszka Marketa Vondrousova, wyrównując najlepsze osiągnięcie w karierze, a dalej plasują się: Chinka Qinwen Zheng, Greczynka Maria Sakkari, która spadła z szóstej lokaty, Tunezyjka Ons Jabeur i Łotyszka Jelena Ostapenko.

Spadek o trzy miejsca – na 51. – odnotowała Linette, a o cztery – na 55. – Fręch.

W rankingu WTA Race, który wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju WTA Finals, Świątek również umocniła się na prowadzeniu. Druga – z 752 pkt straty – jest Rybakina, a trzecia Sabalenka – 1057 pkt za Polką.

Autor: PAP

Morgan Howen