Żadna grecka czy ziemniaczana. Do grilla najlepiej pasuje ekspresowa sałatka z papryki

Chociaż z grillem kojarzą się przede wszystkim kiełbasy, kaszanki i karkówki, to podczas wspólnego biesiadowania nie może zabraknąć również smacznej sałatki. Zamiast klasycznej sałatki greckiej czy ziemniaczanej postaw na wyjątkowo smaczną sałatkę z papryki. Twoi goście będą zachwyceni.

Prosta sałatka grillowa z papryki, cebuli oraz jabłek zaskakuje obłędnym smakiem. Całość przełamuje solidna dawka polskich ziół, takich jak koperek i pietruszka. Wiosną i latem mają najwięcej smaku i aromatu. Każdy chętnie sięga po miskę i nakłada solidną porcję na talerz. Od kiedy znam ten przepis, nie przygotowuję żadnej inne sałatki na grilla.

Wiele osób rezygnuje z sałatek na grilla, obawiając się, że nie znajdą siły przebicia wśród wszelakich mięs z rusztu. Nie warto jednak rezygnować z tego dodatku, bo warzywa świetnie przełamują smak warzyw i uzupełniają posiłek o witaminy i błonnik. Jeśli chcesz, aby miska po sałatce była na koniec imprezy pusta, wybierz odpowiednie połączenie, którym zachwycisz gości. Moi bliscy nie mogą oderwać się od tej prostej sałatki z papryką.

Autor: pysznosci

Morgan Howen