Luksusowy styl Grażyny Kulczyk – tak ubiera się była żona Jana Kulczyka. Miliarderka inspiruje wiele Polek

Grażyna Kulczyk, miliarderka i była żona Jana Kulczyka, jest uznawana za ikonę stylu, a jej sposób ubierania się stanowi inspirację dla wielu kobiet. Regularnie pojawia się na różnego rodzaju wydarzeniach, galach czy wystawach, prezentując swoje luksusowe kreacje. Oto styl jednej z najbogatszych Polek!

Grażyna Kulczyk swój pierwszy biznes założyła w latach 80., zajmując się importem rowerów z Tajwanu. Pomimo początkowych trudności, związanych m.in. z barierą językową i byciem jedyną kobietą w branży, osiągnęła sukces, który zachęcił ją do dalszego rozwoju.

Obecnie była żona miliardera Jana Kulczyka pasjonuje się sztuką współczesną. Jest kolekcjonerką i mecenasem sztuki. W jej imponujących zbiorach znajdują się dzieła takich artystów jak Tadeusz Kantor, Władysław Strzemiński czy Paweł Althamer. Założyła Muzeum Susch w Szwajcarii, które początkowo miało powstać w Warszawie. Wartość jej kolekcji dzieł sztuki oszacowano na około 100 mln euro.

„Forbes” umieścił ją na 69. miejscu listy najbogatszych Polaków z majątkiem wycenianym na 1,2 mld zł, podczas gdy inne źródła wyceniają jej majątek nawet na 1,8 mld zł.

Autor: Gazeta Pomorska

Morgan Howen