Które kosmetyki są naprawdę hipnotyzujące?

W świecie kosmetyków i perfum występują między innymi takie, które dosłownie hipnotyzują zapachem. Jaki jest tajemniczy składnik? Każdy zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź jest na wyciągnięcie ręki. Tajemniczym składnikiem tego typu perfum jest między innymi ambra. Ale czym ona jest? Czym jest ten egzotyczny dodatek? Gdzie i jak się go pozyskuje? Które marki perfum dodają ten wspaniały i delikatny zapach do składu swoich perfum i kosmetyków? Ambra to zapach orientu. Jest wspaniałą kombinacją aromatu słodkiego drzewa, przypraw i leczniczego miodu. Co ciekawe, ambra nie tylko dodaje charakteru perfumom, ale również zwiększa ich trwałość. Wiele osób potwierdza, że perfumy z ambrą dłużej się utrzymują, a zapach jest głęboki i niepowtarzalny. Bardzo często ambrowe perfumy należą do tych luksusowych, również tych produktów z wyższej półki. Osoby, które odkryły ten zapach, trwale gustują już tylko w tego typu zapachach perfum. Nie jest łatwo odkochać się od ambrowych perfuma i wrócić do innych, lekkich, owocowych zapachów.

Do producentów ambrowych perfum z całą pewnością zaliczymy takie marki jak Armani, Calvin Klein, Bentley, Burberry, Jimmy Choo, Bond, Yves Saint Laurent, Rasasi, Creed, Tom Ford, Dunhill, Escentic Molecules, Lattafa, Parfums De Marly. Lista producentów jest imponująca tak samo jak piękny zapach tych wspaniałych i hipnotyzujących perfum.

Ambrę pozyskuje się z żywicy dawno wymarłych sosen, których wiek szacuje się od 50 do 300 milionów lat. W miejscu uszkodzenia kory sosna zaczęła wydzielać płyn, który zastygając chronił drzewo przed pleśnią i innymi chorobami, dzisiaj nazywany potocznie żywicą. Tak powstała żywica ma złotawo-miodową barwę oraz piękny i ciepły, drzewny zapach. Z ambry nie da się wyekstrahować esencji aromatycznej, jednakże perfumiarze, w uznaniu dla wyjątkowości i piękna tego pomnika natury, odtwarzają ten akord, komponując go z innych składników zapachowych i dodając tak uzyskane nuty do perfum.

Morgan Howen