Były poseł PiS trafi do więzienia. Jest wyrok

W poniedziałek (6 maja) w Sadzie Rejonowym w Rybniku zapadł wyrok w sprawie Grzegorza J. Były poseł Prawa i Sprawiedliwości z Rybnika został skazany na dwa i pół roku bezwzględnego więzienia. Sędziowie uznali, że jest on winny przyjmowania łapówek w związku z pełnieniem funkcji publicznej i powoływania się na wpływy. Wyrok jest nieprawomocny.

Grzegorz J. zajmował stanowisko posła na Sejm RP z ramienia partii Prawo i Sprawiedliwość w latach 2005-2011 oraz 2013-2019. Trzy lata po tym, jak na dobre opuścił polski parlament, został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zarzucono mu wówczas przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej w latach 2016-2018, a także powoływanie się na wpływy w państwowych instytucjach i podejmowanie się pośrednictwa w załatwianiu różnych spraw w zamian za korzyści majątkowe.

Proces Grzegorza J. oraz trójki innych mężczyzn toczył się przez prawie dwa lata, aż w poniedziałek (6 maja) w sprawie zapadł nieprawomocny wyrok. Sąd Rejonowy w Rybniku uznał byłego posła za winnego przyjmowania łapówek w zamian za rekomendacje znajomych na stanowiska w spółkach powiązanych z JSW oraz nadużyć władzy. Mężczyzna został skazany na dwa i pół roku bezwzględnego więzienia.

Pozostałe osoby, które zasiadły dziś na ławie oskarżonych, otrzymały łagodniejsze wyroki, niezakładające całkowitego pozbawienia wolności. Dwaj mężczyźni usłyszeli wyrok kary więzienia w zawieszeniu, a jeden został zupełnie oczyszczony z zarzutów.

Autor: Goniec

Morgan Howen