Gdzie jest Daniel Obajtek? Pojawił się w zaskakującym miejscu

Gdzie przebywa Daniel Obajtek? Politycy opcji rządzącej twierdzą, że były prezes Orlenu jest za granicą. On sam opublikował nagranie, które rzuca nowe światło na sprawę.

Nieobecność Daniela Obajtka na prezentacji kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego wywołała lawinę spekulacji. Temat szybko podjęli polityczni przeciwnicy. Poseł KO Michał Szczerba stwierdził w minionym tygodniu, że były prezes paliwowego giganta, który jest jedynką na Podkarpaciu, przebywa na Węgrzech.

„Absencja Obajtka podczas prezentacji jedynek. Dzisiaj schron u Orbana, jutro u Saudyjczyków. O 4 miliardy zaniżona sprzedaż Lotosu i Rafinerii. Kolejne 1,5 miliarda zniknęło ze szwajcarskiej spółki. Follow the money!” — skomentował.

Wtórował mu Jan Grabiec. „PiS-owscy członkowie zarządu Orlenu uciekli po wyborach z Polski. To najlepsze świadectwo tego co robili w spółkach skarbu państwa przez ostatnie 8 lat” — skomentował szef kancelarii premiera Donalda Tuska.

Spekulacje na temat tego, gdzie właściwie znajduje się Daniel Obajtek, trwały kilka dni. Może je przeciąć najnowsze nagranie, które zamieścił w mediach społecznościowych kandydat PiS-u na europosła. „Na kampanijnym szlaku” — opisał je były prezes Orlenu. „Ze szczególnymi pozdrowieniami dla tych, którzy szukają mnie na Węgrzech, w Albanii czy Dubaju” — dodał.

Z filmu wynika, że Obajtek znajduje się w miejscowości Bachórz w gminie Dynów (woj. podkarpackie) w towarzystwie tamtejszego wójta. — To nie jest Budapeszt, a to nie jest Victor Orban— skomentował polityk.

Autor: Fakt

Morgan Howen